1453-39

Peyzaj Proje ve Uygulama 

ÜRÜN KATEGORİLERİ

log-41siparisimnemanagelri-77 yurticisondedneme-98

BİZ SİZİ ARAYALIM

Biz Sizi Arayalım
whatsapp22222-26

FACEBOOK

Tıbbi Aromatik Bitkiler » Şifalı Bitkiler » ACHILLEA millefolium CİVANPERÇEMİ Fidesi

ACHILLEA  millefolium CİVANPERÇEMİ Fidesi ACHILLEA millefolium CİVANPERÇEMİ Fidesi
Ürün Kod: 8690100005050


Perakende alışveriş için e-fidanlık

1001fidan.com

ziyaret edebilirsiniz...

qr code
 Dalı, yaprağı, ve çiçekleri kullanılan bir bitkidir.
 Anavatanı Kafkasya’dır.
 Yaprakları uzun ve parçalıdır.
 Dalın ucunda bulunan sarı ve beyaz ve pembe çiçekleri vardır.

Civanperçemi tıbbi bir bitkidir.Onsuz bir hayat çok zor olurdu.Pek çok hastalığın tedavisinde çok değerli bir bitkidir,fakat hepsinden önce ve en önemlisi kadınlar için çok faydalı bir bitkidir.

Yumurtalık iltihabında ilk oturma banyosu ağrıyı rahatlatacak,ve iltihaplanma yavaş yavaş iyileşecektir.

Bu oturma banyoları çocuklar ve yaşlılar için altını ıslatma sorununa karşı da etkilidir.Bu durumlarda aynı zamanda günde 2 bardak civanperçemi çayı içilmelidir.

Kol ve bacaklardaki sinir iltihabı için civanperçemiyle yapılan el ve ayak banyoları rahatlatıcıdır.Bu banyolar sıklıkla,ilk yapılışında ağrıyı hafifletirler.

Hava değişikliklerinden mütevellid migren, sıcak sıcak yudumlanarak içilecek bir bardak civanperçemi çayıyla rahatlatılır.

Eğer çay düzenli olarak içilirse migren tamamıyla yok olabilir.

Eski şifa kitaplarında Civanperçemi bütün hastalıkların ilacı olarak tanımlanır ve umutsuz görünen vakalarda kullanılabilir.Kan temizleyici özelliği nedeniyle pek çok hastalık vücuttan atılır. Denemeye değer.

Civanperçemi diğer ilaçların fayda sağlamadığı kemik iliği hastalıkları ve kemik çürümesi için,çayı içildiği bitkinin banyoları yapıldığı ve tentürü kullanıldığı takdirde faydalıdır.

Civanperçemi ciğerlerdeki kanamayı durdurmak için mükemmeldir.Eğir köküyle beraber kullanıldığında akciğer kanserini iyileştirir.Eğir kökü gün boyunca çiğnenir ve iki bardak civanperçemi çayı sabah ve akşam yudumlanarak içilir.

Çay kanamalı basur,mide kanaması,hazımsızlık ve reflü için faydalıdır.

Soğuk algınlığı,sırt ve romatizmal ağrılar için civanperçemi çayı mümkün olduğu kadar sıcak ve fazla içilmeli.

Bitkinin çayı çalışmayan böbrekleri çalıştırır,iştahı açar, mide kramplarını ve gazını giderir.Karaciğer rahatsızlıklarına faydalıdır.Mide ve bağırsak iltihaplanmalarında faydalıdır.Kalın bağırsağın hareketlerini düzenler.

Civanperçemi dolaşım bozukluklarına ve damar spazmına faydalı olduğundan göğüs ağrısında(angina pectoris) tavsiye edilir.

Civanperçemi çiçeklerinden elde edilen krem basur için kullanılır..

KULLANIMI

Çayı:1 tepeleme çay kaşığı civanperçemi çeyrek litre kaynar suyla 3 dakika demlenir.
Tentür: Civanperçemi çiçekleri bir şişeye yerleştirilir ve üzerlerine çiçekleri örtecek kadar elma sirkesi konur.Güneşte veya sıcak bir yerde 14 gün bekletilir.
Civanperçemi kremi: 90 gm. tuzsuz tereyağı veya kuyruk yağı ısıtılır 15 gr. taze toplanmış ve doğranmış civanperçemi ve 15 gr ahududu yaprağı eklenir. Bitkiler çıtırdayana kadar kavrulur ve ateşten alınır.Ertesi gün tekrar ısıtılıp tülbentle süzülür.Buzdolabında saklanır.
Oturma Banyosu: 100 gr.Civanperçemi(bütün bitki) geceden soğuk suya konur.Ertesi gün kaynama noktasına kadar ısıtılır ve banyo suyuna eklenir.Ürün KategorileriAnasayfa - Hakkımızda - İletişim - Rss


Her Hakkı Saklıdır © 2014 Doğa Peyzaj