1453-39

Peyzaj Proje ve Uygulama 

ÜRÜN KATEGORİLERİ

log-41siparisimnemanagelri-77 yurticisondedneme-98

BİZ SİZİ ARAYALIM

Biz Sizi Arayalım
whatsapp22222-26

FACEBOOK

Çalı Formlu Bitkiler » Çalılar » CEANOTHUS Delilianus Gloire de Versailles,Mavi Kese Çiçeği Fidanı

CEANOTHUS Delilianus Gloire de Versailles,Mavi Kese Çiçeği Fidanı CEANOTHUS Delilianus Gloire de Versailles,Mavi Kese Çiçeği Fidanı
Ürün Kod: 8690309300000


Perakende alışveriş için e-fidanlık

1001fidan.com

ziyaret edebilirsiniz...

qr code
Hoş yapıları ve çiçekleri ile ilgi çekici ve süsleyici çalıdır.
Temmuz eylül arası bileşik salkımlar da  donuk mavi renkli çiçekler açar.
Kireçli olmayan her türlü toprağa uyum sağlar.
Arsızdır ve açıkta yaşayabilir.
Kış sonu da kısa budanmalıdır.
Öbekler ve makiler kulanım alanlarıdır.

Ceanothus Genel Özellikler


Sık ve yuvarlak tepeli, yerde sürünücü, herdem yeşil, bodur bir çalıdır. Yaprakları parlak cilalı yeşil, dar, uzun, ters yumurta şeklindedir. Gök mavisi çiçekleri yaprak koltuklarından çıkıp, bileşik salkımlar oluşturur. Mayıs ve Haziran ayında çiçeklenir. Kaya bahçesinde, sınır çalısı ögelerinin önlerinde, teraslarda, park ve bahçelerde göz alıcı mavi çiçekleri nedeniyle kullanılır. Yayılışı Kuzey Amerika (Kaliforniya)dır.


Herdemyeşil çalılardır. Gözalıcı çiçekleri vardır. Yabani Leylak ve Kese Çiçeği olarak da bilinen Kaliforniya Leylaklarının 60'a yakın türü vardır.

Bu tür çalı formlu bitkilerde nadir olarak görülen mavi çiçekler, Yabani Leylakların en çarpıcı özellikleridir. Güneşi severler, açık alanda ve kenarlarda vurgu çalısı olarak kullanılabilirler. 1,5 m. ile 5 m. arasında değişik boylarda türleri vardır. Yapraklar parlak yeşildir. Çiçek renkleri beyazla eflatun-mavi arasında değişir ve çeşidine göre Martla Mayıs arasında açarlar. Humuslu, geçirgen topraklara ve siper yerlere dikin. Tuttuktan sonra, kök çürüklerine sebebiyet vermemek için yazın sulamaktan kaçının.

Üretilmeleri; Temmuz-Ağustos aylarında çelikle ve daldırma ile olur. "Delight" mavi-mor, yoğun çiçeklidir. "Topaz" bol çiçeklenme için kuvvetli budanmalıdır.Ürün KategorileriAnasayfa - Hakkımızda - İletişim - Rss


Her Hakkı Saklıdır © 2014 Doğa Peyzaj