1453-39

Peyzaj Proje ve Uygulama 

ÜRÜN KATEGORİLERİ

log-41siparisimnemanagelri-77 yurticisondedneme-98

BİZ SİZİ ARAYALIM

Biz Sizi Arayalım
whatsapp22222-26

FACEBOOK

Çalı Formlu Bitkiler » Gramineler-Kaya Bahçe Bitkileri » CORTADERIA selloana Rendatleri,Bataklık Sazı,Pampas Otu

CORTADERIA selloana Rendatleri,Bataklık Sazı,Pampas Otu CORTADERIA selloana Rendatleri,Bataklık Sazı,Pampas Otu
Ürün Kod: 8690100013101


Perakende alışveriş için e-fidanlık

1001fidan.com

ziyaret edebilirsiniz...

qr code
CORTADERIA selloana Rendatleri, Pampas otu , saz püskülü isimleriyle nitelendirilir. Keskin yaprak kenarlarına sahiptir.
İlkbaharda yayılma gösterir.Çok sağlam, güçlü çayır formunda, içinden geçilemeyecek kadar yoğundur. Herdem yeşil yapraklar şerit şeklindedir. Çiçek kümeleri yoğun, dik vaziyette tüylü yapıda ve bileşik salkım şeklindedir Her bir salkım kısa gümüşi beyaz tek başlarına gösterişli olmayan, otsu, başak biçimli çiçekler içerir. Çiçeklenme mevsimi geç yazdır

Boyu 1.0- 1.5 m olup, anavatanı Brezilya, Paraguay ve Arjantin'dir. l

Genellikle tam ışık isterler. Ilıman iklim bölgelerinde yetiştirilir. Dona ve kışın aşırı neme duyarlıdır. Her tür toprakta yetiştirilebilir. Ancak, iyi havalanan kumlu toprakları tercih eder. Soğuğa dayanıklı, yetiştirilmesi kolaydır.

Sonbaharda veya ilkbaharda kümelerden ayırma ile üretilir. Kapalı seralarda, kumlu kompost içinde tohum ekimi ile de üretilebilir.
Sıcaklığa ve kuraklığa meydan okuyan bir bitkidir Pampas Otu… Cortaderia Selloana Pampas Otu Toprağı Nemli ve yarı nemli, kumlu balçıklı topraklardan hoşlanır. Kendi kendine gelişir. Doğrudan güneş alan bir yere dikilmesi iyi olur. Pampas Otu Bakımı Ilıman iklimlerde her zaman yeşildir. Soğuk iklimlerde yapraklar sonbaharda sararır ve dökülür. Arsız bir bitkidir, hızla yayılır. Bir mevsimde boyu iki buçuk metreye ulaşır. Sıcak iklimlerde yıllık büyümesi yaklaşık altı metreye ulaşır. İlkbahar başında yerden 40-45 santimetre yükseklikten budanabilir. Pampas Otu su kenarında ise sulamaya gerek yoktur. Pampas Ot’larını sulak alanlara toplu halde dikilmesi bitkinin yetişmesi için mükemmel olur. Pampas Otu Üretimi Nisan ayında köklerin ayrılması gerekir. Pampas Otu’ndan alınan parçayla, doğrudan toprağa dikim yapılabilir. Pampas Otu Çiçekleri Gümüşi-beyaz yada sarımsı çiçekleri geniştir ve 60 santimetreye kadar uzayabilir. Çok gösterişli ve etkileyici olan çiçekleri, yazdan sonbahar başına kadar yaprakların üzerindedir. Çiçeklenmesi Ağustos ayından Ekim’e kadar sürmektedir. Dişi Pampas Otu bitkilerinin çiçekleri çok daha gösterişlidir. Çim üzerine dikerek bahçe de hoş ve değişik bir etki yaratabilirsiniz. Pampas Otu çit bitkisi olarak da bahçe de kullanabilir.


Ürün KategorileriAnasayfa - Hakkımızda - İletişim - Rss


Her Hakkı Saklıdır © 2014 Doğa Peyzaj