1453-39

Peyzaj Proje ve Uygulama 

ÜRÜN KATEGORİLERİ

log-41siparisimnemanagelri-77 yurticisondedneme-98

BİZ SİZİ ARAYALIM

Biz Sizi Arayalım
whatsapp22222-26

FACEBOOK

Çalı Formlu Bitkiler » Gramineler-Kaya Bahçe Bitkileri » IMPERATA cylindrica 'Red Baron' Japon Kan Çimi

IMPERATA cylindrica 'Red Baron' Japon Kan Çimi IMPERATA cylindrica 'Red Baron' Japon Kan Çimi
Ürün Kod: 8690100050101


Perakende alışveriş için e-fidanlık

1001fidan.com

ziyaret edebilirsiniz...

qr code
IMPERATA Red Baron, Japon Kan çimi,İmperata cinsine aittir. Bitkinin dik duran, sivri uçlu, ince uzun yaprakları, güneş altında kırmızı renge döner. Bu nedenle Kan Çimi olarak adlandırılmıştır.

Kan çimi bitkisinin yaprakları 50 cm’e kadar uzar, zamanla 30 cm'ye kadar çap oluşturur. Bitki tam güneşli veya yarı gölge olan alanlarda sorunsuz bir şekilde yaşama özelliğine sahiptir. —20°C’ye kadar dayanır. Nemli fakat drenajı iyi olan, humusca zengin topraklarda yaşamayı tercih eder. Kışın soğuk iklimlerde, özellikle genç bitkiler için malçlama yapılarak önlem alınmalıdır.

İmperata cylindrica “Rubra” bitkisinin çiçekleri gösterişli değildir. Genelde yaz sonunda uzun saplar üzerinde küçük, gümüşi renkte çiçekler görülür. Üretimi ilkbaharda rizom köklerin ayrılması ile yapılır. Soğuk iklim bölgelerinde, sonbahar sonu, yapraklar toprak seviyesinden kesilerek malçlama yapılabilir. Kan çimi bitkisinin yapraklarının alt kısmı yeşil kalırken, üst 2/3’ü kızararak kan kırmızısı renk alır. Yaz başından sonbahar sonuna kadar kızaran yaprakların, kırmızı-yeşil iki renkli görünümü ilgi çekicidir.

Peyzajda kullanımı: İmperata cylindrica “Rubra” yeşil, mavi veya gümüş rengi bitkilerle kullanıldığında güzel bir zıtlık sağlar. Otsu bitkilerden, Carex morrowii variegata, Festuca ovina glauca, Stipa tenuissima, Setaria palmefolia, Scirpus cernuus ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca uzun otsulardan, Phormium, Penisetum, Miscanthus, Cortaderia, Cymbopogon türü bitkilerin önünde ikinci bir kademe oluşturulduğu takdirde, güzel bir görünüm sağlar. Bahçelerde, özellikle kaya bahçelerinde, soliter kullanıldığında, görsel efektin daha etkili olması için grup halinde dikilmelidir. Kapta kullanımında, geniş yuvarlak veya uzun dikdörtgen saksılar tercih edilmelidir. Lokanta, pastane, alışveriş merkezi gibi mekânlarda, yönlendirme ve separasyon için yerde veya uzun saklılarda kullanımı uygundur.
Avustralya'nın subtropikal bitkisi olan Imperata Cylindrica özü, en sert kuraklık koşullarına karşı dayanıklılığıyla bilinir. Bünyesindeki Gliserol sayesinde, su algılayıcısı gibi hareket ederek, üst düzey nemlendirme için suyu hücrelere hapseder.Bu özelliğinden dolayı nemlendirici kremlerin imalatında kullanılmaktadır.


Ürün KategorileriAnasayfa - Hakkımızda - İletişim - Rss


Her Hakkı Saklıdır © 2014 Doğa Peyzaj