1453-39

Peyzaj Proje ve Uygulama 

ÜRÜN KATEGORİLERİ

log-41siparisimnemanagelri-77 yurticisondedneme-98

BİZ SİZİ ARAYALIM

Biz Sizi Arayalım
whatsapp22222-26

FACEBOOK

Güller » Tea hibrit Güller » ROSA ABRACADABRA gül fidanı

ROSA  ABRACADABRA gül fidanı ROSA ABRACADABRA gül fidanı
Ürün Kod: 8691800015200


Perakende alışveriş için e-fidanlık

1001fidan.com

ziyaret edebilirsiniz...

qr code
Bu gül çeşidi adını aynı dönem içerisinde farklı renklerde gül açması ile almaktadir.Ana renk olarak sarı-bordo kırçıllı renkte açmakta olup, ancak aynı kök üzerinden her defasında  bordo düz sarı krem beyaz ve düz bordo açabilmektedir. Yetişkin güllerde bir kök üzerinde değişik dallarda 4-5 renk aynı anda açabilmektedir. 
Her rakıma kolaylıkla dikimini yapabilirsiniz.
Yarı güneşi seven, toprak konusunda seçicilik göstermeyen bir gül çeşididir. Gün aşırı sulama yapmanız yeterlidir.

Gülün İklim İstekleri

Yağ gülü etrafı açık havadar, bol ışıklı, ilkbaharda kurak ve don olmayan ve çiçek zamanı çiğ düşen iklim bölgelerinden hoşlanır. Ülkemizde yağ gülü üretimi en çok Isparta ve civarında yapılmaktadır. Dolayısıyle de Isparta yöremiz gül yetiştirmek için müsait iklime sahiptir. Yaz aylarında azami sıcaklık 38 C dereceyi geçmeyen ve kış aylarında ise 15 C derecenin altına düşmeyen, yıllık yağış ortalaması 500-600 mm olan nispi nem % 60-70 civarında olan geçit bölgelerinden hoşlanır. Yöremiz göller bölgesi olduğu için nispi nemde yeterlidir.

Gülün Toprak İstekleri

Gül, toprak istekleri yönünden pek seçici değildir. Fakat, fazla killi-kireçli ve ağır topraklardan hoşlanmaz. Hafif kumlu-tınlı ve milli, süzek topraklardan hoşlanır. Gül ağaçcık tipi bir bitki olduğundan ve ömrüde uzun olduğu için toprak işleme gerektiği için ve yukarıda saydığımız topraklarda işlemeye uygun toprakları olduğundan, toprak işlemede zorluk çekilmez.


Ürün KategorileriAnasayfa - Hakkımızda - İletişim - Rss


Her Hakkı Saklıdır © 2014 Doğa Peyzaj